zagadki dla dzieciwyliczanki dla dziecikolorowanki dla dzieci
ZagadkiWyliczankiKolorowanki

Zagadki dla dzieci związane z dębem

Zagadki dla dzieci związane z tematyką o „dębie”.


Zagadka dąb

Gdy jest stary, pień ma gruby.
Dzik nasiona jego lubi.

Zagadka dąb

Swoją posturą
respekt budzi wszędzie,
jesienią pod nim
znajdziesz żołędzie.

Zagadka dąb

Liście moje dawno temu
diabły poszarpały.
A pień mój potężny,
wielki i wspaniały.

Zagadka dąb

Gdy wiatr silny w konary dmucha,
on żołędziami o ziemię grucha.

© 2013 Zagadki dla dzieci RegulaminKontakt

Zagadki związane z dębemZagadki o dębie

Serwis „Zagadki Dla Dzieci” to zbiór zagadek edukacyjnych i logicznych dla dzieci w różnym wieku (starszych, młodszych i maluchów). Wszystkie zagadki są opublikowane wraz z odpowiedziami. Zagadki zostały starannie podzielone na kategorie tematyczne, dzięki czemu dotarcie do zagadek z danej tematyki jest bardzo prosty. Ponadto zagadki zostały podzielone na różny poziom trudności: łatwe, trudne oraz ze względu na wiek dziecka. Bez problemu znajdziesz zagadki dla dziecka w odpowiednim wieku: szkolnym i przedszkolnym.

Wszystkie zawarte w serwisie zagadki dla dzieci przeznaczone są do drukowania. Najlepiej skorzystać z opcji „do druku” CTRL+P. Dzięki zagadkom zawartym na tej stronie sprawisz swojemu dziecku wiele radości, a także rozbudzisz w nim chęć poznawania świata.

UWAGA: Treść zagadek publikowanych na łamach serwisu „Zagadki Dla Dzieci” przeznaczone są do wydruku. Jednakże administrator serwisu nie wyraża zgody na kopiowanie ich oraz rozpowszechnianie drogą elektroniczną, w tym umieszczanie kopii tych zagadek na innych stronach internetowych!