zagadki dla dzieciwyliczanki dla dziecikolorowanki dla dzieci
ZagadkiWyliczankiKolorowanki

Zagadki dla dzieci związane z deszczem

Zagadki dla dzieci związane z tematyką o „deszczu”.


Zagadka deszcz

O szyby dzwoni,
gdy chmura łzy roni.

Zagadka deszcz

Konewki mu nie trzeba.
A podlewa kwiaty, warzywa i drzewa.

Zagadka deszcz

Kropelki wody
na głowy padają.
Wszyscy przed nimi,
pod dach uciekają.

Zagadka deszcz

Co to za ogrodnik?
Konewki nie miewa,
a podlewa kwiaty,
warzywa i drzewa.

Zagadka deszcz

Co to jest? Odgadnij!
Leci tylko w dół.
Jest tylko na dworze.
Suchy być nie może.

12Następna »

© 2013 Zagadki dla dzieci RegulaminKontakt

Zagadki związane z deszczemZagadki o deszczu

Serwis „Zagadki Dla Dzieci” to zbiór zagadek edukacyjnych i logicznych dla dzieci w różnym wieku (starszych, młodszych i maluchów). Wszystkie zagadki są opublikowane wraz z odpowiedziami. Zagadki zostały starannie podzielone na kategorie tematyczne, dzięki czemu dotarcie do zagadek z danej tematyki jest bardzo prosty. Ponadto zagadki zostały podzielone na różny poziom trudności: łatwe, trudne oraz ze względu na wiek dziecka. Bez problemu znajdziesz zagadki dla dziecka w odpowiednim wieku: szkolnym i przedszkolnym.

Wszystkie zawarte w serwisie zagadki dla dzieci przeznaczone są do drukowania. Najlepiej skorzystać z opcji „do druku” CTRL+P. Dzięki zagadkom zawartym na tej stronie sprawisz swojemu dziecku wiele radości, a także rozbudzisz w nim chęć poznawania świata.

UWAGA: Treść zagadek publikowanych na łamach serwisu „Zagadki Dla Dzieci” przeznaczone są do wydruku. Jednakże administrator serwisu nie wyraża zgody na kopiowanie ich oraz rozpowszechnianie drogą elektroniczną, w tym umieszczanie kopii tych zagadek na innych stronach internetowych!